Zanimljivo i uzbudljivo, uz gostujuće pobjede vodećeg dvojca, obilježje je prve proljetne dionice prvoligaša najjužnije županije. Na šest susreta gledatelji su vidjeli 16 pogodaka, dva i pol u prosjeku po susretu.
Ukupno su domaćini bili uspješniji, četiri njihove pobjede, čast gostiju obranili su vodeći sastavi natjecanja. Lideri iz Metkovića, na krilima neuhvatljivog Duje Medaka, uhvatili su puni plijen na teškom gostovanju kod peljeških kapetana.
Ništa manje zahtjevno nije bilo crvenima s Grude u Smokvici, po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio im je dovoljan za tri boda koji ih drže na dva boda zaostatka za Metkovcima. Važne bodove donijeli su im golovi Jurice Ivankovića u prvom i Ivana Žuvele u vlastitu mrežu u nastavku.
Najviše pogodaka viđeno je na kominskoj Pržini, sva četiri u mreži gostiju iz Čibače. Ivan Popović je hat-trickom preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca s 11 pogodaka, a 17-godišnji Toma Medak sve je začinio eurogolom u 52. minuti. Zbog grubog prekršaja u 40. minuti pocrvenio je gostujući vratar Bruno Šutalo.

Fenjeraš Maestral „otpuhao” je favoriziranu Croatiju, pobjednika je odlučio Darko Jerković u 21. minuti na asistenciju Dane Dominikovića. Vrijedi notirati kako maštralovci imaju znatno kvalitetniju momčad u odnosu na jesen, pa se može očekivati skori bijeg sa zadnjeg mjesta.
Konavljanin i Sokol nisu propustili slaviti pred svojim navijačima, držali su sve pod kontrolom i učvrstili se u sredini poretka. Pero Opušić dva puta je poentirao za momčad iz Čilipa.
Vodeći strijelci su Ivan Popović (Gusar) 11 i Paulo Opušić (Slaven) 9.
REZULTATI 12. KOLA:
Orebić – Metković 1:2 (B. Roso 79 / D. Medak 25, 55),
Gusar – Župa dubrovačka 4:0 (Popović 20-11m, 41-11m, 80, T. Medak 52),
Maestral – Croatia 1:0 (D. Jerković 21),
Jadran Smokvica – Slaven 0:2 (Ivanković 24, Žuvela 54 ag),
Sokol – BŠK Zmaj 2:1 (Đurić 4, Miladin 52 / D. Sardelić 77),
Konavljanin – Žrnovo 3:0 (Opušić 10, 83, Perić 53).
Rasprava