Nakon nekoliko tjedana neizvjesnosti, na Šubićevcu se pojavilo sunce. Najprije su Narančasti uzeli tri boda u Velikoj Gorici, a nakon toga u javnosti se pojavila vijest kako hrvatski biznismen iz SAD-a uskoro preuzima klub.
– Istina je da smo potpisali ugovor s grupacijom gospodina Marina Jurića, poslovnog čovjeka koji živi u Miamiju. Riječ je o Hrvatu koji je podrijetlom iz Primoštena i koji će nam ubuduće pomoći da klub podignemo na višu razinu, te ga usmjerimo u boljem pravcu – potvrdio je za šibenski.hr Zapata.
Grupacija Marina Jurića uskoro bi trebala postati većinski vlasnik kluba s 51% dionica, dok će Zapata ostati sportski direktor. Novi vlasnici trebali bi sanirati sve dugove prema igračima, stručnom stožeru, zaposlenicima, dobavljačima te FIFA-i.
Marino Jurić vlasnik je meksičkog maloprodajnog lanca Konsumo, a hrvatski mediji o njemu su prije par godina pisali zbog sličnosti imena i loga njegove kompanije s Konzumom.
Rasprava