HNS danas donosi konačne odluke o licenciranju, a ishod žalbi iz zapadne i istočne trećeligaške skupine određuje hoće li se igrati kvalifikacije
Krajnji rok za odluke Žalbenog tijela za licenciranje HNS-a je danas, a nakon javne objave od strane Saveza s njim se i definitivno razjašnjava slika popune Druge HNL u sezoni 2026./27.
Situacija je za sada kristalno jasna u dvije lige. Zagora, prvak 3. NL jug, i Inker, prvak 3. NL centar, licence su dobili već u prvom krugu. Oni čekaju ulaze li u viši rang direktno ili će u kvalifikacije. Uz njih, treći klub dolazi iz 3. NL sjever, bit će to ili prvak Koprivnica ili drugoplasirani Graničar. Razlika je u tome što Koprivnica još nema licencu, dok je Graničar taj problem riješio u prvom krugu. U dvije skupine situacija još nije čista.
Sa zapada, Pazinka kao prvak čeka konačnu odluku Žalbene komisije, baš kao i drugoplasirani Pomorac i treća Lokomotiva, što znači da ni u slučaju negativnog ishoda po prvaka, priča ne mora biti gotova. Iz istočne skupine ishod žalbenog postupka čekaju Slavonija Požega i Marsonia.
Ako svaka liga u konačnici ima svog predstavnika, a prema našim informacijama je tako, na stolu je pet klubova za četiri mjesta. U tom scenariju, saznajemo od ljudi iz Saveza, HNS bi organizirao kvalifikacije: prva tri izvučena kluba ulaze direktno u Drugu NL, a preostala dva igraju međusobno za četvrto i posljednje mjesto koje vodi u viši rang. Već u ponedjeljak je izvlačenje…
























Rasprava