Danas je posljednji dan prijelaznog roka za klubove iz prva tri ranga natjecanja. Iskusni veznjak stigao je na ušće Neretve, Junak je dodatno učvrstio zadnju liniju, Hrvace su dobile ofenzivnu opciju iz Dugopolja, dok su mladi igrači nastavili svoj razvoj kroz nove sredine.
Roca pojačao vezni red Jadrana LP
Jadran Luka Ploče dodatno je osnažio momčad dolaskom Ivana Roce, iskusnog veznog igrača koji će u ožujku navršiti 30 godina. Roca u Ploče dolazi iz Hrvatskog dragovoljca, a iza sebe ima bogatu karijeru obilježenu nastupima za Šibenik, Varaždin, Lokomotivu i Posušje, uz inozemnu epizodu u Australiji.
Najveći trag ostavio je upravo na Šubićevcu, gdje je godinama bio važan dio momčadi i profilirao se kao pouzdan, taktički odgovoran veznjak. Njegov dolazak donosi stabilnost, iskustvo i kvalitetu u sredinu terena Jadrana, koji jasno pokazuje ambicije u nastavku sezone.
Junak doveo Pervana, Kurtović se vratio u Dugopolje
Sinjski Junak dodatno je učvrstio obranu dolaskom 24-godišnjeg stopera Nikole Pervana. Novi branič Junaka stiže iz austrijskog FC Dornbirna, a domaćoj publici dobro je poznat po igrama za Dugopolje u Prvoj NL. Tijekom karijere nastupao je i u Drugoj NL za Hrvace i Krk, gdje je stekao reputaciju čvrstog, pouzdanog i discipliniranog stopera.
Istovremeno, Dugopolje je dobilo važno pojačanje povratkom Roka Kurtovića. Ovaj 26-godišnji stoper vraća se iz Poljske, a prije inozemnog angažmana bio je standardan član Uskoka i Dugopolja. Njegov povratak donosi iskustvo i sigurnost zadnjoj liniji momčadi koja ima visoke ambicije u nastavku prvenstva.
Hrvace dovele brzonogog Perića
Hrvace su dodatno ojačale ofenzivni dio momčadi dolaskom 23-godišnjeg Lea Perića, koji stiže iz Dugopolja. Ovaj brzonogi krilni napadač rođen je u Švicarskoj, gdje je započeo nogometni put u St. Gallenu, a potom prošao omladinsku školu Dinama.
U seniorskoj karijeri nastupao je za švicarski Brühl, Hrvatski dragovoljac, Šibenik i Dugopolje, a odlikuje ga brzina, prodornost i sposobnost igranja na više ofenzivnih pozicija. Perić predstavlja značajan dobitak za Hrvace u borbi za ostvarenje rezultatskih ciljeva.
Mladi Crnac otišao u Dugo Selo, pojačanja za Kamen i GOŠK Dubrovnik
Talentirani 19-godišnji napadač Mick Mirko Crnac napustio je Vodice i karijeru nastavlja u Dugom Selu. Crnac je u prvom dijelu sezone Treće NL jug postigao šest pogodaka, potvrdivši potencijal i privukavši interes klubova iz višeg ranga.
Kamen iz Ivanbegovine doveo je mladog vratara Ivana Vladu Budimira (21), koji dolazi iz Segeste, a prethodno je branio za Zemunik, Zmaj, Hrvace i Primorac iz Stobreča. Njegov dolazak dio je nastojanja Crnih da dodatno stabiliziraju momčad u borbi za ostanak.
Novi igrač GOŠK-a Dubrovnik postao je 19-godišnji krilni napadač Filip Obradović, koji dolazi iz Zadra. Riječ je o mladom ofenzivcu koji traži kontinuitet i razvoj kroz seniorski nogomet pa se vratio na Lapad gdje je već pružao dobre igre.
























Rasprava