Velik dan za NK Solin i cijeli solinski nogomet. Na stadionu Pokraj Jadra započeli su radovi na postavljanju reflektora, projekta koji će označiti jedan od najvećih infrastrukturnih iskoraka u novijoj povijesti kluba.
Kako je objavio NK Solin, reflektori bi trebali biti u funkciji do kraja srpnja, čime će klub napokon dobiti mogućnost odigravanja utakmica i održavanja treninga u večernjim terminima.
Projekt se financira sredstvima iz Proračuna Grada Solina, vlastitim sredstvima kluba te uz pomoć sponzora i prijatelja kluba. U Solinu ističu kako će nova rasvjeta značajno unaprijediti uvjete rada svih selekcija, ali i podići ukupni standard infrastrukture.
Postavljanje reflektora nastavak je ulaganja u stadion Pokraj Jadra, nakon što su prethodno obnovljene klupske prostorije te rekonstruirane zapadna i istočna tribina. Time stadion dobiva sadržaje kakve zaslužuje klub bogate tradicije, ali i objekt koji će moći zadovoljiti više licencijske standarde Hrvatskog nogometnog saveza.
Jedna od najvećih promjena osjetit će se upravo na rasporedu utakmica. Ljetni i rani jesenski susreti moći će se igrati u večernjim terminima, što će igračima omogućiti bolje uvjete, a navijačima lakši dolazak na stadion nakon radnog vremena.
Reflektori će tako donijeti novu dimenziju nogometu uz Jadro, a završetkom radova Solin će napraviti još jedan važan korak prema modernizaciji svoje infrastrukture i stvaranju kvalitetnijih uvjeta za razvoj kluba u godinama koje dolaze.
























Rasprava