Nogometaši Orebića svladali su Jadran LP u uzbudljivom polufinalu Županijskog kupa Dubrovačko-neretvanske županije
NK Orebić plasirao se u finale Županijskog kupa Dubrovačko-neretvanske županije nakon dramatičnog polufinala protiv člana Druge NL Jadrana LP. Nogometaši s Pelješca, koji se natječu dva ranga niže od gostujuće momčadi, uznemirili su favorita i na kraju ga eliminirali u izvođenju jedanaesteraca.
Domaćini su dominirali prvim poluvremenom i poveli već u 20. minuti – Ivano Čepo preciznim slobodnim udarcem savladao je golmana gostiju. Isti igrač ponovio je podvig u 57. minuti, opet iz slobodnog udarca, i Orebić je poveo s 2:0.
Jadran LP, koji se bori za promociju u Prvu NL, nije se predao. U 69. minuti dosuđen im je kazneni udarac, no golman Orebića Božo Dragobratović briljantno je obranio jedanaesterac i zadržao prednost domaćih. Gosti ipak nisu odustali – Luka Nižić postigao je dva gola u kratkom roku (69′, 72′) i vratio Jadran u utakmicu na 2:2. Regularnih 90 minuta nije donijelo pobjednika.
U izvođenju jedanaesteraca Dragobratović je bio pravi heroj – obranio je čak dva penala i osigurao Orebiću nevjerojatan prolaz u finale. Rezultat raspucavanja bio je 4:2 u korist domaćina.
„Kakva utakmica! Nakon velike borbe i rezultata 2:2 u regularnom dijelu, naši momci pokazali su karakter i mirnoću u izvođenju jedanaesteraca.”— Priopćenje NK Orebića
Iznenađenje je utoliko veće što je NK Jadran LP klub trećeg ranga natjecanja, dok Orebić nastupa u Županijskoj ligi, na petom stupnju hrvatskog nogometnog sustava. Unatoč ogromnoj razlici u rangu, Pelješani su pokazali da su dorasli izazovu i zasluženo izborili nastup u finalu kupa.
Jadran se već okrenuo prvenstvenim obvezama – sljedeća ih čeka utakmica protiv Solina u borbi za plasman u Prvu NL. Druga polufinalna utakmica između Neretve i Grka igra se za sedam dana.
























Rasprava