Dalmatinski derbi na Jadranovu i gostovanje Kustošije na karlovačkom Čavleku u središtu su pažnje u zadnjem kolu 2. NL. Susreti su to u kojima će se odlučiti o prvaku, a oba će biti u izravnom prijenosu na MaxSportu.
Crne iz Hrvaca pobjeda na ušću Neretve promovirala bi u prvake, svaki drugi ishod, uz pobjedu Karlovca 1919, značio bi oproštaj od titule. Domaći jadranaši imaju svoju računicu, žele nastaviti uspješan niz nastupa, pobjedom potvrditi treće mjesto i uzvratiti Hrvacama za jesenski poraz. Oni jednostavno gledaju samo sebe i ne zanimaju ih bilo kakve računice.
Inače, ovi suparnici u prethodnih pet međusobnih nadmetanja od kada je ove lige imaju upisane po dvije pobjede i jedan remi. U prethodnih 29 kola Hrvace i Jadran LP profilirali su se kao efikasne momčadi, na samom vrhu su u rubrici postignutih pogodaka, Hrvace 65, jadranaši 62, s tim što pločanski plavi imaju najbolju razliku pogodaka +30. Sve to kazuje kako bi u dalmatinskom derbiju mogli pratiti zanimljivo i uzbudljivo nadigravanje. Bit će tu sigurno i taktičkog nadmudrivanja trenera, bivših hajdukovaca Miše Krstičevića i Grgice Kovača.
Nakon izostanka u prošlo kolo u konkurenciju za nastup vraćaju se Marin Vučković i Luka Matanović, inače standardni u početnoj postavi. Kapetan jadranaša, 28 – godišnji, Nikola Rodin jedini je u redovima domaćina koji je u plavoj svlačionici od starta ovog ranga natjecanja u sezoni 2022/23. i koji je odigrao svih pet međusobnih dvoboja, pa je zanimljivo čuti njegovu najavu:
– U odličnoj smo formi, dobra je atmosfera u svlačionici, te se nadam da ćemo to sve prenijeti na travnjak u zadnjoj utakmici sezone pred svojim navijačima. I uvjeren sam na najbolji mogući način završiti sezonu. Kompletni smo, dobro treniramo, očekujemo tvrdu i tešku utakmicu protiv lidera lige. Kao i svaku domaću utakmicu krenut ćemo visoko i agresivno, želimo pokazati da smo zasluženo u vrhu ljestvice već treću godinu zaredom. Hrvace imaju dobru momčad, dobrog trenera koji je već nekoliko godina u klubu. Imaju svoj način igre, mi imamo svoj prepoznatljiv stil, naš teren je odličan, očekujemo dosta naših navijača, pa bi tako bili ispunjeni svi uvjeti za jednu odličnu utakmicu.
Rasprava