Odigrano je pet utakmica 8. kola 1. ŽNL Splitsko – dalmatinske
Vodeći dvojac nastavio je s pobjedama, lider Primorac je u Trogiru s neuobičajenih 8:3 svladao Slaven, a u visokoj pobjedi istaknuo se kapetan Ante Barać, 44-godišnjak koji je postigao četiri (4) gola (7′, 10′, 23′, 36′) i tako u drugi plan gurnuo hat-trick Petra Durana i ovu uvjerljivu pobjedu.
Petu pobjedu u nizu upisala je Urania, a nakon osam kola još ne znaju za poraz. U Baškoj Vodi svladali su OSK 4:1. Tri pobjede u nizu ima Imotski, nije išlo glatko protiv Vinjana, ali pamte se tri boda. Mladost je u završnici susreta došla do pobjede u Vranjicu, a novi poraz upisao je Split.
Na klupu Crvenih sjeo je iskusni Mladen Jurić, u prvom sastavu igrao je Rino Juginović, jasno je iz toga tko je izvukao deblji kraj nakon ružnih scena na kraju utakmice u Tučepima prošli tjedan. Činio se Crvenima Tekstilac kao idealan protivnik za prvu pobjedu, ali put Sinja idu tri boda za odmak od dna.
Sutra igraju Mračaj – Jadran (T) i Jadran KS – Orkan
REZULTATI
Slaven – Primorac 3:8 (Brkić 38′, Repić 57′, Vučić 67′ // Barać 7′, 10′, 23′, 36′, Duran 18′, 40′, 44′, Javorčić 79′-11m)
RNK Split – Tekstilac 1:2 (Držak 90’+1 // Liović 40′, Poparić 62′)
Omladinac – Mladost 0:2 (Grgić 81′, Petričević 83′)
Urania – OSK 4:1 (Vulikić 11′, Kapović 55′, Slugan 67′, P.Bašić 90′-ag // Bašić – Šiško 24′)
Imotski – Vinjani 2:0 (Plazonić 68′, Begić 88′)
Rasprava